1. Aktuālie jautājumi par gada pārskata sagatavošanu. Notikumi pēc bilances datuma. grāmatvedības politikas maiņa un grāmatvedības aplēšu izmaiņas.
2.Veicamās procedūras sagatavojot gada pārskatu par 2023.gadu:
2.1. Pamatlīdzekļu, nemateriālo ieguldījumu, ilgtermiņa finanšu ieguldījumu novērtēšana un atspoguļošana finanšu pārskatā (t.sk. līdzdalības sabiedrību kapitālā novērtēšana bilances datumā).
2.2. Krājumu novērtēšana un atspoguļošana finanšu pārskatā. Krājumu vērtības samazināšanas pazīmes. Krājumu zudumi. Avansa maksājumi, galvojuma naudas vai rokasnaudas maksājumi un UIN nianses.
2.3. Debitoru parādu novērtēšana un atspoguļošana finanšu pārskatā.
Šaubīgie un bezcerīgie debitori, grāmatvedības politika (šaubīgo un bezcerīgo debitoru atzīšanas kritēriji, uzkrājumu veidošana šaubīgiem debitoriem, bezcerīgo debitoru norakstīšana), ietekme uz finanšu rādītājiem un UIN.
2.4. Izsniegtie aizdevumi, to riski. Aizdevumi saistītajām personām un UIN nianses.
2.5. Saistību novērtēšana bilances datumā. Saistību atzīšanas kritēriji (t.sk. saistību summas pret darbiniekiem par neizmantoto atvaļinājumu). Kreditora atteikums no savām prasījuma tiesībām (ziedojums, dāvinājums).
2.6. Saņemtā finansiālā atbalsta (finanšu palīdzības), ziedojumu un dāvinājumu norādīšana finanšu pārskatā.
3. Dividendes, ārkārtas dividendes un nosacītās dividendes. Dividenžu aprēķināšana no „vecas” un „jaunas” peļņas, to uzskaites īpatnības un atspoguļojums UIN deklarācijā. „Vecas” peļņas kontrole UIN deklarācijā un nodokļu nianses. Ierobežojumi peļņas sadalē.
4. Pārskata perioda un iepriekšējo periodu kļūdas, būtiskās un nebūtiskās kļūdas - problemātisko situāciju apkopojums un izvērtēšana, atspoguļojums finanšu pārskatā, VID rekomendācijas.
5. Informācija par aktuālām izmaiņam finanšu likumdošanā sākot ar 2023.gada 01.janvārī – jauns “Grāmatvedības likums” un jaunie MK noteikumi.